Hazudj,ha tudsz 

Ha elhiszel egy hazugságot, akkor abból igazság lesz. 

headerphoto


Ingyenes honlapkészítő
Üdvözlünk!

Oldalunk azzal a céllal jött létre,hogy megismertessen egy, olyan módszer aminek elsajátításával gyökeresen megváltoztathatjuk az életünket. A legtöbb nyugati országban már alkalmazzák ezeket a módszereket, de Magyarországon csupán a nagyvállalatok képzik hasonlóképp dolgozóikat.

 

Tanulj meg hazudni és vedd észre, ha hazudik valaki!

Mi a hazugság?

A hazugság valótlanság állítása más(ok) vagy önmagunk félrevezetése céljából. A vallások a hazugságot bűnnek tekintik. Az általános etikai normák szerint is elitélendő a hazugság, hiszen huzamosabb ideig nem tudna fennmaradni az olyan emberi közösség, amelynek tagjai legalább a mindennapi élet alaphelyzeteiben nem bíznak az egymással folytatott kommunikáció hitelességében.

Mi az oka?

Egy tanulmány kimutatta, hogy azok az emberek, akiknek alacsony az önbecsülése, sokkal többet csalnak és hazudnak, mint egészséges önértékelésű társaik. A hamis kijelentésekre azonban a szomorú emberek is hajlamosabbak, mint azok, akik boldogok és kiegyensúlyozottak.

A kutatás során diákok önbecsülését vizsgálták egy személyiségteszt keretében, majd közvetlenül ez után olyan lehetőséget adtak nekik, amivel pénzt kereshettek egy társuk átverésével. Az eredmény megdöbbentő volt: azok a tanulók, akiknek helyén van az önértékelésük, sokkal kisebb arányban engedtek a nem tiszta pénzhez jutás csábításának, mint az önbizalom-hiányos diákok.

A tudósok levonták a következtetést: a hazugság és a csalás fő oka a rossz lelki állapot, valamint az alacsony önértékelés - a magyarázat szerint egy olyan ember, aki sokra tartja magát, nehezebben számol el a tükörképével egy-egy ilyen tett után, mint egy olyan, aki semmibe veszi a saját véleményét is.

 



Mit tanítunk?
 

Professzionális személyiségfejlesztés

A professzionális személyiségfejlesztés két fő információforrása: az önjellemzés, és a megfigyelői értékelés. Fontos kérdés a szubjektivitás és az objektivitás kérdése. Vannak olyan személyiségmutatók, amelyeket szubjektívnak, és vannak, amelyeket objektívnek tekinthetünk. Az önjellemzéskor a személy saját maga számol be arról, hogy milyennek tartja magát, hogyan érez, vagy viselkedik. Fontos megfigyelési szempont ebben az esetben az is, hogy a személy mit és hogyan mond el magáról. Az önjellemzés nagyrészt szubjektív információforrás, emiatt gyakran torzít.


Kérdőívekkel, tesztekkel, személyiségleltárakkal és más módszerekkel a szakember az objektivitást erősíti a személyiség megmérésében. Például, ha összeszámoljuk, hogy valaki hányszor akad el beszéd közben, ez egy objektív mérés, mert még nincs benne értelmezés. De erre a kapott számra (mutatóra) támaszkodhatunk, amikor az idegesség mértékére szeretnénk következtetni. A következtetésben már van szubjektivitás, mert ez már értelmezés, de maga a mutató objektív.


Az emberek gyakran olyan dolgokat tanulnak meg, amelyek akadályozzák a kiegyensúlyozott életvezetésüket. Ezzel együtt pedig gyakran nem sikerül megtanulniuk olyan dolgokat, amelyek megkönnyíthetnék az életüket. A professzionális személyiségfejlesztés arra irányul, hogy megszüntesse azokat a gátakat, amelyek megakadályozzák a személy belső egyensúlyának tartós megtartását, oldja a szorongásokat, félelmeket, fóbiákat.


A program végére a résztvevők megismerik:


- milyen típusú hazugságok léteznek és mikor fordulnak elő
-hogyan kell analizálni a non- verbális jeleket
-hogyan kell a mondanivaló tartalmát és felépítését elemezni
-a reakcióidő sajátosságait,és, hogy ez, hogyan árulja el azokat akik manipulálják az igazságot
-az általános tévhiteket a füllentésről,beleértve a szem mozgását és annak jelentéseit


A program végére a résztvevők képesek lesznek:

- a testbeszéd különböző típusait elemezni, és jelentésüket megállapítani
-a beszédben előforduló feszültséget elemezni, és ebből a valótlanságra következtetni
-példákon keresztül leplet lerántani arról, hogy az emberek mikét használják  a beszédet a megtévesztésre
-rövid időtartamú kifejezéseket is megfigyelni és értelmezni


Hol használható ez a tudás?

Az élet minden területén hasznosítható .

Példa:

- párkapcsolat
-magánélet
-üzlet

 


Ha, saját magunkat kiismerjük, másokat sem lesz nehéz!